Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach to wiodąca instytucja kultury i sportu na terenie Gminy Zapolice.

Ośrodek realizuje swoje zadania wykorzystując do tego celu swoją bazę oraz istniejące na terenie gminy świetlice wiejskie, sale zebrań i boiska sportowe.
Jesteśmy ośrodkiem, który wciąż się rozwija, bazując nie tylko na doświadczeniu ale także na nowinkach technicznych.
W odróżnieniu od miejskich ośrodków, które skupiają mieszkańców w rozbudowanych placówkach kultury ze swoją ofertą kulturalną i sportową wychodzimy prosto do konkretnych mieszkańców gminy wiejskiej Zapolice.

Ośrodek prowadzi zajęcia:

• rytmiczne
  • taneczne
  • kreatywne
  • plastyczne
  • wokalne
  • instrumentalne
  • kolarskie
  • fitness
  • prozdrowotne “Zdrowy kręgosłup”
  • sportowe (indywidualne i zespołowe)

Do najważniejszych wydarzeń organizowanych przez nasz Ośrodek należą:

• Dni Gminy Zapolice
  • Dożynki Gminno-Parafialne
  • Impreza plenerowa: W grodzie Mściwoja – Strońsko na osi czasu
  • Gminny Dzień Dziecka w Pałacu w Pstrokoniach
  • Spływy kajakowe rzeką Grabią, Wartą i Widawką
  • Turnieje sportowo-rekreacyjne (piłka nożna, siatkówka, badmintona, warcaby)
  • Gminny Finał WOŚP
  • Zajęcia świetlicowe dla dzieci w okresie ferii i wakacji
  • Wyjazdy na Termy Uniejów
  • Wycieczki turystyczne i krajoznawcze

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach współpracuje ze szkołami, Klubami Sportowymi, Kołami Gospodyń Wiejskich, Radami Sołeckimi poszczególnych wsi oraz ich mieszkańcami, z instytucjami kultury powiatu zduńskowolskiego i regionu łódzkiego.