GOKiS

Impreza plenerowa „W grodzie Mściwoja – Strońsko na osi czasu”

Już po raz 10. zapraszamy Was do Strońska na mini-festiwal historyczny „W Grodzie Mściwoja – Strońsko na osi czasu”. Wspólnie ze Stowarzyszenie Złoty Krzyż przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla wszystkich, którzy interesują się dziejami naszego regionu.
Nasza impreza odwołuje się do średniowiecznych początków wsi Strońsko i do postaci comesa Mściwoja z rodu Pobogów – fundatora miejscowej świątyni i właściciela Strońska oraz okolicznych wsi.
14 i 15 sierpnia przeniesiemy się do czasów średniowiecza. Strońsko opanują wojowie, rycerze, damy dworu i rzemieślnicy.
W przepięknym parku na wysokim brzegu Warty i u stóp XIII-wiecznego, romańskiego kościoła tętnić będzie życie w rycerskiej wiosce. Nie zabraknie pokazów, tańców, śpiewów i figli. Będzie można podjeść zdrowego lokalnego jadła.
Tradycyjnie główne elementy naszego spotkania to turnieje podczas, których w szranki staną rycerze i wojowie. W sobotni wieczór będziecie mogli obserwować inscenizację zdobycia grodu. To widowisko zawsze wywołuje wiele emocji wśród widzów.
Nie zabraknie również duchowej uczty, o którą zadbają lokalni artyści.
Niedzielę spędzimy rodzinnie. Każdy chętny będzie mógł przenieść się do świata magii, elfów i stanąć po stronie dobra albo zła. Wystarczy wziąć udział toczącym się w przepięknych plenerach LARPie.
Nie zabraknie także alchemika i dobrego humoru.
Serdecznie zapraszamy!